Voltaj Regülatörü ile Akım Korumalı Priz Arasındaki Farklar Nelerdir?

   Voltaj regülatörleri genel itibari ile şebeke voltajında bulunan ani voltaj düşmesi, voltaj yükselmeleri ve bütün oluşabilecek dengesizlikleri absorbe ederek çıkışında sabit bir voltaj sağlayan cihazlardır. Bu sayede voltaj yükselmesinin yanı sıra voltaj düşmelerine karşı da cihazı tam koruma altına almış olurlar. Voltaj regülatörleri ısıtma cihazları için hele ki premix teknolojisine sahip yani tam yoğuşmalı olarak adlandırılan kombilerimiz ve kazanlarımız için hayati önem taşımaktadır. En ufak voltaj dalgalanmalarında özellikle premix kombiler çok büyük zararlar görebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için kombilerimizde mutlaka voltaj regülatörü kullanmayı ihmal etmemeliyiz.

 

 

 

 

   Akım korumalı prizlere bakacak olursak; bu tip prizler sadece yüksek voltajdan korumaktadırlar. Basitçe içerisinde yüksek voltaj geldiğinde devreyi kesen basit bir yapıya sahiptir. Akım korumalı prizler düşük voltaja, voltaj dalgalanmalarına çok fazla dayanamazlar.
Eğer akım korumalı priz ile voltaj regülatörü arasında bir tercih yapmak isterseniz şansınızı iyi değerlendirip voltaj regülatörü alabilirsiniz.

 

 

 

 

Voltaj Regülatörleri ve Akım Korumalı Prizler Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıda Bulunan Yorumlar Kısmından Bize Yazabilir veya Bizi Arayabilirsiniz.
Tel: 0 506 392 52 35
Adres: Ulubatlı Hasan Mahallesi Samsun Caddesi Numara: 47 Sincan-ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir