Termostatik Vana Nedir? Kullanılmalı Mı?

Evinde gaz yakıcı cihaz olarak kombi montajı yaptıran veya kullanan insanlara sıkça önerilen termostatik vana aslında akıllı radyatör vanalarıdır.
Termostatik vanalar üzerinde bulunan termokupl sayesinde odanın sabit bir derecede kalmasını sağlar. Termostatik vanaların üzerinde bulunan 1’den 5’e kadar olan sayıların her biri üretici firmanın belirlediği bir sıcaklığı temsil eder. Kullanıcı kullanmak istediği dereceyi seçerek kaliteli bir konfor düzeyine erişmiş olur.
Termostatik vananın çalışma prensibine gelecek olursak termostat istenilen derecede ayarlandığında termokupl vasıtasıyla odanın istenilen sıcaklığa ulaşması ile radyatör vanasının kademe kademe kapatılma olayıdır. Bu sayede radyatörün daha fazla ısı yayması engellenir ve daha yüksek doğalgaz faturasundan kurtulmuş olunurken daha konforlu bir yaşam şartı sağlanmış olur.
Termostatik vanalar ısıtma sisteminde doğru kullanılması halinde reglaj vanası görevi de göreceğinden bütün radyatörlerinizin istediğiniz şekilde ısınmasını sağlar.

Termostatik Vana Kullanılmalı mı?

Termostatik vana uzun ömür, iyi bir konfor ve bunun yanında daha düşük bir doğalgaz faturası için kullanılması tavsiye edilir.

Termostatik Vana İle İlgili Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Aşağıda Yorumlarda Belirtebilir veya Bizi Arayıp Bilgi Alabilirsiniz.
Tel: 0 506 392 52 35
Adres: Ulubatlı Hasan Mahallesi Samsun Caddesi Numara 47 Sincan-ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir