ECA Confeo Plus Arıza Kodları

24 Hata Kodu

Hava basınç anahtarı arızası.

►► Eca Confeo Plus model kombiler hermetik olduğu için bu sorunda; fan, prosestat veya elektronik kartta sorun olabilir, dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış veya ebatı uzun olabilir. Teknik açıdan tespit ve onarım adına mutlaka uzman yardımı almalı, cihaza bu süre zarfında müdahalede bulunmamalısınız.

01 Hata Kodu

Aşısı sıcaklık kilitlemesi arızası.

►► Kalorifer devresi su sıcaklığı eğer 105°C üzerine çıkmış ise ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda aşırı sıcaklık sebebi ile kilitlenir ve çalışma sağlamaz. Kalorifer vanalarının ve tesisat vanalarının kapalı olup olmadığında bakın. Kapalı ise açın. Daha sonrasında birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme durumu olmaz ise; kalorifer filtresinde ya da tesisatında tıkanıklık olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vanada problem olabilir ya da ana eşanjörde sorun olabilir. Tespit ve onarım için mutlaka servisi arayın.

06 Hata Kodu

Aşırı sıcaklık ikazı.

►► Bu bir uyarı kodudur. Böyle bir durumda kalorifer tesisatı vanalarını ve petek vanalarını kontrol edin. Vanaları kapalı görürseniz mutlaka açın. Birkaç reset uygulaması yapın. Sorunda düzelme olmazsa eğer aşırı sıcaklık kilitlenmesi yaşanır. Cihaz bloke konuma geçer ve çalışmaz. Bu uyarı kodunda mutlaka vakit geç olmadan servis yardımı alın.

12 Hata Kodu

Kalorifer devresi gidiş suyu sensör arızası.

►► Kalorifer devresi gidiş suyu sensöründe sorun olabilir. Sensör borularında nem, sensör bağlantılarında kopukluk-kısa devre durumu olabilir. Teşhis ve onarım için uzman yardımı alınmalıdır. Cihaza müdahalede bulunmayın.

14 Hata Kodu

Sıcak su sensör problemi.

►► Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sensörün yanı sıra sensör bağlantılarında ya da borularında da sıkıntı olabilir. Arızanın tespit edilmesi açısından ve arızanın onarılması açısından mutlaka uzman yardımı almalısınız.

04 Hata Kodu

Ateşleme arızası.

►► 3 deneme sonrasında brülörde alevin oluşmadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce konutunuzda gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz girişlerini kontrol etmeli kapalı ise mutlaka açmalısınız. Kombinizin yanında bulunan gaz vanasını da kontrol ederek kapalı ise açmalısınız. Ardından birkaç reset uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise tespit ve onarım için servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarında; gaz grubunda, elektronik kartta, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir.

05 Hata Kodu

Alev kaybı yaşanıyor.

►► Cihaz çalışır vaziyette iken brülörde alevin söndüğünü veya alev kaybı yaşandığını belirtir. Böyle bir sorunda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Anakart ya da gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve arıza onarımı için mutlaka uzman yardımı alın.

11 Hata Kodu

Yanlış alev sinyali.

►► Gaz valfi kapalı durumda iken brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu arıza durumunda birkaç resetleme işlemi uygulayın. Arıza devam etmekte ise tespit ve onarım için mutlaka uzman yardımı alın.

32 Hata Kodu

►► Cihaza gelen voltajın normalde 220 V olması gerekirken 160 V un altında olduğunu belirtmekte olan bir hata durumudur. Bir süre uygulama ve işlem yapmadan bekleyin. Voltajlar düzelir ise arıza durumu da düzelebilir. Arızada düzelme olmazsa eğer elektronik kartta bir problem olabilir. Arızanın onarımının sağlanması açısından mutlaka uzman yardımı almalısınız.
NOT: Cihazınızın düşük voltaj nedeni ile arızalanmasını önlemek için ya da arızanın tekrar yaşanmaması için kombi regülatörü kullanımını önermekteyiz. Bu cihazı mutlaka kullanın.

40 Hata Kodu

Tesisat basıncı çok düşük.

►► Kombi tesisatındaki suyun 0,6 bar civarında olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihaza su basmak ve sorunu çözümlemek gerekir. Servis çağırmadan da işlemi kendiniz yapabilirsiniz. Basıncı görüntülemek adına ekranın hemen üstündeki dikdörtgen şeklindeki ufak düğmeye basabilirsiniz. Basıncı görüntüledikten sonra su basma işlemine geçebilirsiniz. Confeo Plus kombinin sol altında monteli şekilde olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip açın ve basıncı 1,5 bara kadar getirin. İşlemi uyguladığınızda sorun çözümlenir.Doldurma musluğunu da yeniden kapatmayı unutmayın. Arızada düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayın. İşlemi yapamazsanız veya arızada düzelme olmuyor ise bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

20 Hata Kodu

Gaz valfi devresi sorunu.

►► Bu arıza durumunda servis öncesi ancak reset işlemi uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise mutlaka servisi aramalısınız. Gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için uzman yardımı almalısınız.

ECA içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir