ECA Confeo Arıza Kodları

T1 Arıza Kodu : Kombi cihazınız aşırı derecede ısınmış. Kapatıp biraz soğumasını bekleyin.

T2 Arıza Kodu : Kombi cihazınızın bacası aşırı derecede ısınmış. Baca gazı ısı seviyesi bir çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

T3 Arıza Kodu : Kombide ısıtılan suyun kalorifer peteklerinize ulaşmasını sağlayan NTC sensöründe arıza olduğunu belirtir.  t3 arızası oluştuğu zaman kombi çalışır fakat petekleriniz tam olarak ısınamaz. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

T5 Arıza Kodu : Kombi tarafından ısıtılan suyun kullanım alanlarına ulaşmasını sağlayan NTC sensörünün arızalı olduğunu belirtir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

T6 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombilerde t6 arıza kodu,  baca gazı sensöründe sorun  yaşandığını belirtir. Baca gazlarını ölçen sensör arızalı olabilir. Servis çağırmanız gerekmektedir.

T7 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombilerde prosestat arıza yaptığı zaman ekranda  t7 arıza kodu belirir. Düzeltmek için kombi cihazınızı reset atın (yeniden başlatın) ve soğuması için kısa bir süre bekleyin.

E1 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombi cihazınız ateşleme esnasında cihazın çalışması için gerekli olan alevi oluşturamadığı için güvenlik amaçlı kombiyi kapatmıştır. Düzeltmek için kombi cihazınıza birkaç kez reset atın (yeniden başlatın). Eğer sorununuz düzelmiyor ise  iyonizasyonda yada elektronik kartında arıza meydana gelmiş olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

E2 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombi cihazınız ilk alevlenme esnasında sorun yaşıyor. Düzeltmek için kombi cihazınıza birkaç kez reset atın (yeniden başlatın). ). Eğer sorununuz düzelmiyor ise  iyonizasyon, elektrot yada elektronik kart arızalı olabilir.

E3 Arıza Kodu : Kombi cihazınız  çok fazla ısınmış. Bundan dolayı  limit termostat güvenlik için cihatı kapatmış. Bir süre cihazın soğumasını bekleyin.  Kombi cihazınıza reset atın (yeniden başlatın) . Eğer arıza sürekli tekrar ediyorsa düzeltmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E4 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombi cihazları diferansiyel hava basıncında problem yaşadığı zaman E4 arıza kodunu ekrana getirir. Yeniden başlatılarak düzelebilecek bir sorun değildir. Uzman bir servis tarafından tamir yada değişim yapılması gerekebilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

E5 Arıza Kodu : E.C.A. Confeo kombi cihazları, hava basınç anahtarı arızalandığı zaman E5 arıza kodunu ekrana getirir. Hava prosestatı arızalanmış olabilir.Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

D1 Arıza Kodu :  Bu arıza kodu kombinin düzgün alevlenemediğini belirtir. Düzeltmek için kombi cihazınıza birkaç kez reset atın (yeniden başlatın). ). Eğer sorununuz düzelmiyor ise  iyonizasyon, elektrot yada elektronik kart arızalı olabilir.

A1 Arıza Kodu : Bu arıza kodu kombi cihazınıza gelen elektrik voltajında düşüklük olduğunu belirtir. Eğer gelen elektrik voltajı düşükse bir regülatör kullanmanız gerekebilir.

P1 Arıza Kodu : Bu arıza kodu kombi içerisindeki ısıtma suyunun basıncının düşük olduğunu belirtir. Kombini alt tarafında bulunan musluk  ile kombinin düzgün çalışması için gerekli olan 1.5 – 2 bar arasınsında su basınız. Eksik suyu tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatınız.

Y1 Arıza Kodu : Bu arıza kodu kombi cihazınızın gaz valfinin  arızalı olduğunu belirtir. Gaz valfinin değiştirilmesi gerekebilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

C1 Arıza Kodu : Kombi cihazınızın elektronik kartında arıza meydana gelmiş. Elektronik kartınızın tamir edilmesi yada değiştirilmesi gerekmektedir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman servis personelimizden yardım alabilirsiniz.

ECA içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir