Alarko Trendy Dijital Arıza Kodları

F0 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizin kalorifer devresi su basıncı düştüğünde bu arıza kodu ekranda görünür. Kombinizin su basıncını kontrol ediniz. Düşük ise su doldurma vanası yardımıyla cihazınızın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. Sorun çözülecektir.

F1 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizde aşırı ısınma meydana geldiğinde, cihazı olası zararlardan korumak için bir limit termostat mevcuttur. Eğer ekranda böyle bir kod görünürse, cihaza reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyin. Düzelmez ise servisimizi arayınız.

F2 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kullanım sıcak su sensöründe arıza meydana gelmiş. Bu durumda kullanıcı sıcak su alamaz. Sensörün değişmesi gerekmektedir. Servisimiz ile irtibata geçiniz.

F3 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesini sağlayan sensörde arıza meydana gelmiş. Bu durumda kullanıcının petekleri ısınmayabilir. Sensör değişirse cihaz eski verimini sağlayabilir. Alarko trendy – d servisini çağırınız.

F4 + reset +ing Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz ateşlemeye geçiyor ama alev alamadığından çalışmıyor. Gazla alakalı bir arıza meydana gelmiş olabilir veya gaz grubu, iyonizasyonu, veya kart arızalı olabilir. Alarko servisini arayınız.

F4 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombi ateşleme işleminden sonra alevlemesi sahte oluyor. Bu durumda cihazdan verim alınması söz konusu olamaz. Sorunun çözümü için servis çağırmanız gereken bir durum söz konusudur.

F5 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Hava akımında sorun oluştuğunu belirten hata kodudur. Hava prosestatı arızalı veya baca çekişi yetersiz olabilir. Servisi çağırınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir