Alarko Trendy Arıza Kodları

40 ledi yanıp sönüyorsa : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Eğer kombide 40 ledi yanıp sönüyorsa bu sensörde arıza var demektir. Kombinizin derecesi yükseltilsede petekleriniz ısınmayabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

50 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin sıcak su vermesinde etmen olan parçada hasar meydana gelmiş durumda. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir veya sıcak suyu hiç alamayabilir. Sensör değişirse sorun çözümlenir.

60 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinizin hava akım sorunu mevcut. Fanında arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servisten yardım almanız gereken bir durumdur.

60 ve 70 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içindeki su basıncı düşük. Kombinize su verdiğiniz takdirde sorun çözülecektir. Standart su bar ayarı 1,5 bar dır.

70 ve 80 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içinde mevcut olan ısı en yüksek seviyeye ulaştığından dolayı kombi kendi işlevlerini geçici olarak kilitlemiş demektir. Kombinize reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servisimiz ile iletişime geçiniz.

60 ve 80 ledi yanıp sönüyorsa : Cihazın baca çekişinde problem yaşandığını belirten hata kodudur. Acil olarak kombinizin bacasına baktırmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir