Alarko Serena Arıza Kodları

E01 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu durumda cihazdan verim alınması söz konusu olamaz. Kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer gaz girişi var ise, kombiye birkaç defa olmak şartı ile reset işlemi yapınız. Düzelmez ise, gaz armatüründe, iyonlarda, ateşleme elektrotlarında veya elektronik kartında sorun olabilir.

 

E02 Arıza Kodu : Cihazda limit termostat denilen bir parça mevcuttur. Bu parça cihaz aşırı ısındığı zamanlarda devreye girerek kombiyi olası zararlardan korumaktadır. Eğer ekranda böyle bir arızayla karşılaşıyorsanız, limit termostatın hasar gördüğünü anlayabiliriz. Konuyla alakalı olarak servisimizi arayınız.

H20 Arıza Kodu : Kombinin içindeki su basıncının bittiğini ve bu sebeple cihazın çalışmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza kodu ekranda belirdiği zaman kombiye 1 ile 2 bar arasına kadar su basmanız gerekmektedir. Sonrasında cihaz eski verimine geri dönecektir.

E05 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Tüketici kaloriferleri ısıtmada sorun yaşayabilir. Servis tarafından sensörün değişimi gerekir. Bu sensör yüzeysel sensör olarak ta bilinmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kullanım sıcak su sensörünün arızalı olduğunu belirten koddur. Bu esnada kullanıcı sıcak su alamaz veya sıcak su bir süre akar, bir süre akmaz.

E14 Arıza Kodu : Baca tıkalı olabilir yahut  bağlantılarında gevşeme meydana gelmiş olabilir. Bu tip durumlarda kombi bu hata kodunu verir. Servis tarafından müdahale gereklidir.

E22 Arıza Kodu : Cihazın parametre ayarlarında sorun oluşmuş. Bu sebeple cihaz eski çalışma sistemini sürdüremez. Servis tarafından parametre ayarlarının yapılması gerekmektedir.

E35 Arıza Kodu : Kombi ateşleme yapıyor, ama alev alamadığından dolayı geri sönüyor ve verim sağlamıyor. Gazla alakalı bir arıza meydana gelmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir